V Ružomberku sa bojovalo o tituly za šachovnicou: Poznáme mená najlepších

Majstrom Slovenska v klasickom šachu sa stal medzinárodný majster Štefan Mazúr, keď v 9 partiách na šampionáte v Ružomberku získal 5,5 bodu. Na celkové víťazstvo mu v poslednej partii stačila remíza. Za ním skončili medzinárodný majster Tamás Petényi a najmladší slovenský veľmajster Jerguš Pecháč. Ten v poslednom kole zdolal veľmajstra Milana Pachera, ktorý bol ešte v predposlednom kole druhý. Všetci traja získali zhodne 5,5 bodu.

Majsterkou Slovenska sa stala veľmajsterka Julia Movsesianová, ktorá v turnaji skončila na celkovo 4. mieste. Slovenskou vicemajsterkou sa stala medzinárodná majsterka Alena Mrvová a na treťom mieste sa umiestnila Renáta Koloditsová.

Víťazom B-turnaja, v ktorom sa rozhodovalo o adeptoch budúcoročného uzavretého majstrovského turnaja, sa stal majster federácie Martin Jablonický so 7 bodmi.

Slovenky vyniesli trofej pre víťaza ME na Lomnický Štít.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Ružomberok24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.