Policajti v akcii: Za jeden týždeň nafúkalo v Nitrianskom kraji 28 šoférov

Krajská polícia pokračovala v 27. kalendárnom týždni vo zvýšenom dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. O výsledku kontroly informovala nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

„Na území Nitrianskeho kraja sme vykonali v uplynulom týždni 22 dopravno-bezpečnostných akcií, ktorých sa zúčastnilo skoro 150 policajtov,“ uvádza krajská polícia.

Ako uvádza polícia, aj napriek výzvam a upozorneniam sú vodiči veľmi nezodpovední, zahrávajú sa a riskujú. „28 vodičov sme pristihli za volantom s alkoholom v dychu, z toho až 13 nafúkalo nad jedno promile,“ konštatuje nitrianska krajská polícia.

„V sobotu 06.07.2019 krátko po druhej hodine v noci kontrolovala policajná hliadka v Hurbanove vodiča Škody Felícia. Dychová skúška u neho nedopadla dobre, nafúkal 1,52 mg/l – čo je v prepočte 3,12 promile,“ dodáva KR PZ v Nitre.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Topoľčany24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.