Smutná správa zo stanice Trenčín – Zlatovce: O život tam prišiel človek

Predchádzajúce dni sa do štatistík nehôd a tragických udalostí na železnici zapíšu viacerými prípadmi. V uplynulom 27. týždni zomrelo po zrážke s vlakom päť osôb. O podrobnostiach informoval hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč. Tri zo smrteľných prípadov sa udiali po strete vlaku s osobou, ktorá sa neoprávnene pohybovala v koľajisku.

„Nešťastia sa odohrali v úseku Čoltovo – Tornaľa, vo výhybni Slatinka a tiež v úseku železničnej stanice Trenčín-Zlatovce,“ spresnil Lukáč.

„K stretu nákladného vlaku s civilnou osobou prišlo aj v ŽST Bratislava-Petržalka, zranená žena bola hospitalizovaná v nemocnici,“ dodal hovorca. Horšie následky mal náraz rýchlika do auta, ktoré vo výhybni Pial prechádzalo cez priecestie so svetelnou signalizáciou bez závor. „O život prišli dve ženy, ktoré sa nachádzali v aute,“ doplnil hovorca.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Trenčín24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.