Toto sa len tak nevidí: Slony na prechádzke v Kremnici? FOTO

Sociálnymi sieťami kolujú zábery slonov pod kremnickými panelákmi. Zvieratá boli zachytené v uličke medzi tenisovými kurtami a ľahkoatletickým ihriskom.

Ako pre Žiar24 ozrejmila referentka Oddelenia školstva, kultúry a športu Mestského úradu v Kremnici Zuzana Gretschová, slony patria k cirkusu, ktorý na takzvanom sokolskom ihrisku aktuálne rozkladá svoju techniku. Ako ubezpečila, cirkus je v meste oficiálne a má potrebné povolenie. Cirkus do mesta neprišiel po prvý raz, v minulosti však využíval inú lokalitu.

,,Momentálne na ľahkoatletickom ihrisku neprebiehajú žiadne podujatia, teda po dohode s prenajímateľom priestoru je cirkus umiestnený tu. Na mieste, kde býval v minulosti, parkujú autá. Okrem toho, na ľahkoatletickom ihrisku majú prevádzkovatelia cirkusu zdroj vody, elektriny, všetko, čo potrebujú,“ vysvetlila Gretschová.

Cirkus sa na kremnickom ihrisku začal vybaľovať v nedeľu (7.7.). Podľa Gretschovej sú predstavenia naplánované na utorok a stredu, vo štvrtok má šapitó mesto opustiť.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.