Fantastický Mirgorodský: Lipták sa stal juniorským vicemajstrom Európy

Vo finále predviedol čistú jazdu, za víťazným Francúzom Nicolasom Gestinom zaostal iba o 0,25 s. Bronz patrí Gestinovmu krajanovi Lucasovi Roisinovi (+2,92).

Eliška Mintálová vybojovala bronzovú medailu v K1 v kategórii do 23 rokov. Vo finále skončila tretia so stratou 3,93 s na víťaznú Češku Terezu Fišerovú. Za ťuk na jedenástej bránke si pripísala na konto dve trestné sekundy, ktoré ju pripravili o šancu bojovať o cennejší kov. V juniorskej kategórii Slováci v sobotu na medaily nedosiahli.

Mirgorodskému vyšiel štart a na úvodnom medzičase bol prvý, napokon však nenadviazal na zlato z roku 2017 zo šampionátu v nemeckom Hehenlimburgu. Gestin bol v strednej časti trate rýchlejší a odsunul Mirgorodského na striebornú pozíciu. Roisin sa vďaka dobrému finišu dostal na bronzovú priečku pred Čecha Václava Chaloupku.

Mirgorodský mal na domácej vode tie najvyššie ambície. „Keď som prišiel do cieľa, myslel som si, že to bude zlato. Spravil som tam jednu chybičku v spodnej časti trate. Na šestnástke ma vlna neposunula tak, ako som chcel. Mám z toho zmiešané pocity. Striebro je pekné, no na domácej vode som chcel viac.“

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Mikulas24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.