Čaká vás operácia? Topoľčianska nemocnica zavádza informačné stretnutia s pacientmi

Počas stretnutia môžu pacienti diskutovať o priebehu operácie, získajú informácie o potrebnej príprave pred zákrokom, dĺžke hospitalizácie, samotnej operácii, ale aj o tom, ako ochorenie ovplyvní život pacienta.

Na prvom stretnutí so zdravotníckym tímom nemocnice v Topoľčanoch sa počas uplynulých dní zišli pacienti s plánovanou operáciou bedrového kĺbu. Takéto stretnutie sa uskutočnilo vôbec prvýkrát a prišlo naň približne 70 pacientov, ktorých čaká operačný zákrok na ortopedickom oddelení.

Pacienti mali počas stretnutia dostatočný časový priestor na diskusiu s lekármi i medzi sebou navzájom, aby podrobne vedeli, čo ich čaká. „Ohlasy od pacientov boli veľmi dobré, určite takéto stretnutia majú zmysel a v topoľčianskej nemocnici ich plánujeme zopakovať znova,“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Topoľčany Zlatica Halmová.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Topoľčany24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.