Návštevníci Šíravy sa môžu tešiť na leto: Nové bazény, pieskové sochy a iné prekvapenia

Otvorenie letnej sezóny bude už najbližšiu nedeľu 16. júna o 16.00 hod. v stredisku Kamenec (Motel Kamenec). Tento rok to bude už 53. ročník, kedy členovia ZOOCR v spolupráci s MDV SR a Košice Región Turizmus pripravili pre domácich a zahraničných návštevníkov bohatý kultúrny program, ktorý určite osloví každú vekovú skupinu.

Novinky na Kamenci

Počas leta nebudú chýbať už tradičné akcie pre návštevníkov Zemplínskej šíravy. Cieľom všetkých aktivít je pozvať návštevníka na Zemplínsku šíravu, ktorá sa mení na komfortnejšiu, niektoré časti prechádzajú rekonštrukciou, iné sa budujú nanovo, mnohí poskytovatelia služieb prichádzajú s viacerými novinkami.

Pieskové sochy opäť ožijú v stredisku Kamenec pred hotelom Glamour. Najväčší párty club na východe Slovenska pri slovenskom mori prinesie počas letných prázdnin zábavu, zaujímavé nové podujatia a nezabudnuteľné zážitky v Moteli Kamenec. V stredisku Kamenec pribudnú nové sociálne zariadenia, sprchy, prezliekarne, šatne, kuchynky, práčovňa a nové parkovacie miesta.

Bazény aj kanoe

Na relax si prídete v troch novo otvorených vonkajších relaxačných bazénoch pri penzióne Juliana či v saunovom svete hotela Chemes. Medvedia hora ponúka pieskové pláže so zavlažovaným trávnikom, prenájom kajakov, kanoí, detské ihriská, rozšírené detské atrakcie a predaj rybárskych lístkov pre revír Zemplínskej šíravy v penzióne Anima.

V mesiacoch júl a august budú znovu fakultatívne výlety „Špacirki po okoľici“, spojené s relaxačným pobytom v areáli vodného sveta Thermalpark Šírava. Zaujímavé akcie a filmy premietané pod holým nebom v najväčšom prírodnom amfiteátri Lúč na stredisku Hôrka určite nevynechajte.

Stretnutie paraglidistov

Atmosféru čarov, kúziel, dobrej zábavy môžete zažiť na Vinianskom jazere a hrade počas Jánskych ohňov nad Šíravou, kde pribudol unikátny dobový šliapací žeriav. Pridať sa môžete aj ku skupine bežcov počas Klokočovskej 5.

S kúskom nostalgie buďte súčasťou prehliadky viac ako 90 historických vozidiel počas Zemplín veterán rallye. Vôňu nablýskaných motoriek si vychutnajte počas spanilej jazdy Motozrazu sveta motocyklov. Ak chcete spoznať Zemplínsku šíravu aj z vtáčej perspektívy, stačí prísť na Medzinárodné stretnutie paraglidistov.

Vo fotogalérii nižšie si pozrite, ako vyzerali pieskové sochy počas minulej letnej sezóny na Šírave.

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.