Polícia: V humenskej nemocnici muž napadol zdravotníckeho pracovníka

Krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová uviedla, že humenský vyšetrovateľ realizuje prípad ublíženia na zdraví a výtržníctva, ku ktorému došlo v mesiaci apríl tohto roku v jednej z miestnych nemocníc.

„45-ročný muž z obce Sukov v popoludňajších hodinách pod zjavným vplyvom alkoholických nápojov počas doprovodu k lekárskemu vyšetreniu a následne počas doprovodu na izbu pre pacientov, vulgárne nadával a agresívne sa zaháňal rukami okolo seba. Napádal a ohrozoval okolitý zdravotnícky personál a pri vstupe do izby fyzicky napadol 29-ročného zdravotníckeho pracovníka. Najskôr sa útočník snažil rukami udierať do zamestnanca a potom ho nohou kopol do kolena. Napadnutý muž stratil stabilitu a spadol na zem, podľa znaleckého posudku utrpel zranenia, ktoré si vyžiada dobu liečenia 56 až 70 dní,“ povedala Ligdayová.

Podľa policajnej hovorkyne útočník svojím konaním úmyselne ublížil na zdraví chránenej osobe a spôsobil jej ťažkú ujmu na zdraví.

„Vyšetrovateľ na základe dôkaznej situácie vzniesol 45-ročnému mužovi obvinenie z prečinu výtržníctva spáchaného v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Obvinený muž je momentálne stíhaný na slobode, no ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na päť rokov,“ doplnila Ligdayová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Viete, ako správne prechádzať cez priechod pre chodcov? Pozrite si video.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.