Jaguar bojuje s horúčavami: Dočasne mení pracovnú dobu, pridáva prestávky

Vonkajšie teploty prekračujú hranicu 30 stupňov, čo v kombinácii s fyzickou aktivitou predstavuje nemalú záťaž na ľudský organizmus. Opatrenie so stúpajúcimi teplotami prijíma aj nitriansky závod automobilky Jaguar Land Rover v Nitre, kde pracuje vyše 1500 ľudí.

Opatrenia proti horúčavám

Okrem pitného režimu plánuje závod zamestnancom poskytnúť bezplatne iontové nápoje. „Našou prioritou je vytvárať pracovné prostredie, ktoré zabezpečí bezpečnosť a ochranu zdravia zamestnancov,“ ubezpečuje Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy Jaguar Land Rover Slovakia

„Pracovné podmienky v našom závode zodpovedajú príslušným legislatívnym požiadavkám a s príchodom teplého počasia sme v krátkej dobe zaviedli dostupné opatrenia. Aktuálne využívame kvalitné technické zázemie budov, ktorého súčasťou je systém chladenia,“ hovorí Miroslava Remenárová.

Pozitívny vplyv majú podľa jej slov aj zelené plochy na vegetačnej streche centrálnej budovy nad priestorom zamestnaneckých šatní, ktoré sa budovali pri výstavbe závodu. „Prevádzkové budovy taktiež ochladzujeme intenzívnym vetraním počas noci aj skorých ranných hodín a v priebehu dňa limitujeme v maximálnej možnej miere prenikanie teplého vzduchu,“ pripomína Miroslava Remenárová.

Zmena pracovného času a prestávky

Podľa jej slov, budú pre prevádzky, kde teplota dosiahne vyhláškou stanovený limit nad 30°C počas mimoriadne teplých dní, vyhlasovať teplotné prestávky. „Zamestnancom sú na relax k dispozícii aj oddychové miestnosti a v rámci jedální chladničky na uskladnenie vlastných potravín,“ tvrdí Miroslava Remenárová.

Meniť sa bude aj pracovná doba, ale až od budúceho týždňa. „S platnosťou od 17. júna upravujeme aktuálne platný pracovný čas (7.00 –15.30 hod.) a to o jednu hodinu skôr, nový pracovný čas bude teda od 6.00 do 14.30 hod., čomu prispôsobíme aj výdaj obeda a zabezpečenú autobusovú dopravu,“ prezradila Miroslava Remenárová z JLR Slovakia.

Manažérka pre firemné vzťahy Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová ubezpečuje, že pracovné podmienky v závode pravidelne monitorujú a analyzujú, aby zabezpečili čo najlepšie pracovné prostredie. „Aktívne komunikujeme s našimi zamestnancami, ktorí môžu využívať rôzne spôsoby zlepšovacích návrhov aj spätnej väzby,“ dodala Miroslava Remenárová z JLR Slovakia.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Nitra24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.