V Humennom súťažili profesionálni hasiči: Ako sa darilo domácemu tímu?

Do prvého ročníka súťaže Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove vo vyslobodzovaní zranených z havarovaných vozidiel v areáli Záchrannej brigády HaZZ v Humennom sa zapojilo deväť družstiev. Domáci tím obsadil tretie miesto. Informoval o tom Stanislav Stríž, vedúci operatívno-technického oddelenia Okresného riaditeľstva HaZZ v Humennom.

Svoju zručnosť vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel si v súťaži koncom mája merali štvorčlenné družstvá. Súťažilo sa v jedinej disciplíne. Úlohu, ktorú mali profesionálni hasiči v teréne zvládnuť, si vyžrebovali vopred, avšak až do nástupu na štart o situácii, ktorá ich čaká, nič nevedeli.

Traja rozhodcovia následne hodnotili taktiku, s akou sa situácie zmocnili, techniku prevedenia zásahu a bodovaná bola tiež oblasť prvej pomoci. Do úvahy sa bral i čas, za aký profesionálni záchranári svoju úlohu zvládli, avšak nebol rozhodujúcim kritériom.

Po sčítaní všetkých bodov označili rozhodcovia za najúspešnejší tím hasičov z Okresného riaditeľstva HaZZ v Kežmarku. Na druhom mieste sa umiestnili hasiči z okresného riaditeľstva v Prešove, tretími sa stalo domáce družstvo okresného riaditeľstva.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už túto galériu? Foto rekonštruovanej mestskej budovy na Dubníku…

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.