Udreli horúčavy. Bystrica bojuje s teplom fontánami aj kropením ciest

Banskobystrická mestská samospráva zatiaľ v súvislosti s pokračujúcimi vysokými dennými teplotami neprijíma žiadne mimoriadne opatrenia. Pracovníci mestského úradu fungujú v bežnom režime tak ako doteraz, žiadna zmena pracovného času. Uviedla to hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová.

Podľa nej obyvatelia sa počas horúcich dní môžu osviežiť v meste prostredníctvom pitných fontánok a ochladiť vodnou hmlou, ktorá je nainštalovaná na Námestí SNP, pod Pamätníkom SNP, kde je korčuliarska dráha a ďalšia pribudla aj pri frekventovanej zastávke na Námestí slobody. Na sídliskách sa s nimi zatiaľ nepočíta, keďže problémom je ich napojenie na vodovodnú a elektrickú prípojku i zabezpečenie technologického priestoru na čerpadlo.

Banskobystričanov a návštevníkov mesta v týchto dňoch osviežuje fontána na historickom námestí, deti najmä nová fontána v parku pred mestským úradom, ktorú spustili len pred pár týždňami, po ktorej môžu pobehovať. Za tmy svieti rôznymi farbami.

Podľa Mojžišovej mesto zabezpečuje tiež pravidelné kropenie miestnych komunikácií v centre mesta i na sídliskách. Mechanizmy sú permanentne v teréne.

Pozrite si na videu či fotkách v priloženej fotogalérii aj vodné hmly, ktoré nedávno pribudli v Bystrici!

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bystrica24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.