Exotika v Mestskom parku v Nitre: Na strome sedel papagáj Kakadu

Polícia v Nitre nedávno riešila ďalšieho exota zo živočíšnej ríše. Po exotickom kocúrovi Quidovi, bobrovi či zebre na Klokočine tentokrát metských policajtov v Nitre zaviedla služba k papagájovi. Informovala o tom Mestská polícia v Nitre na svojom webe.

Ten mal doletieť do Mestského parku v Nitre a spokojne si hovieť na jednom zo stromov. „V popoludňajších hodinách hliadka mestskej polície preverila oznam o exotickom vtákovi, ktorý sedí na strome v mestskom parku,“ uvádza MsP v Nitre na svojej stránke.

„Mestskí policajti po príchode na miesto vtáka odchytili a zistili, že ide o papagája rodu kakadu, ktorých typickým znakom je pohyblivý chochol na hlave. Po úspešnom odchyte hliadka na miesto privolala veterinára, ktorý si papagája prevzal,“ dodáva MsP v Nitre.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Nitra24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.