Šaľu trápia premnožené komáre: Radnica chce o pomoc s postrekom požiadať štát

V minulosti platila šalianska radnica ochranné opatrenia proti komárom zo svojho rozpočtu. V tomto roku by chcela aj s ostatnými samosprávami presvedčiť štát, aby mestám a obciam v boji s hmyzom pomohol.

Vyčlenili financie

Podľa slov Dajany Hanesovej z mestského úradu sa však mesto na pomoc od štátu príliš nespolieha a peniaze na postrek vo svojom rozpočte už preventívne vyčlenilo. „Kontaktovali sme aj firmu, s ktorou sme sa predbežne dohodli na termíne. Predpokladáme, že postrek by sa mal realizovať na budúci týždeň z pondelka na utorok,“ uviedla Hanesová.

Ako Dajana Hanesová pripomenula, ide zatiaľ o predbežný termín, pretože samotný postrek závisí aj od počasia.

Zo štátneho

„Mesto Šaľa sa však stále usiluje o to, aby sme náklady na postrek neplatili z mestského, ale zo štátneho rozpočtu. Vzhľadom na to, že v Šali a v okolí nejde o povodňovú situáciu, je získanie štátnych zdrojov na boj proti komárom otázne,“ dodala Hanesová.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.