Vodné osvieženie v Šali chýba: Mesto bez kúpaliska aj striekajúcich fontán

V prírode sa to väčšinou prestrieda, keď však teplo trvá dlhší čas, treba myslieť na poriadne osvieženie.

Odstavená plaváreň

Majitelia rodinných domov si napustia bazén a je po probléme. Čo však čaká Šaľanov, ktorí nemajú takéto možnosti? Zistili sme, že v našom meste máme v súčasnosti obmedzené možnosti, kam vyraziť za ochladzujúcou vodou. Mestská plaváreň je pre technické problémy momentálne odstavená a tak sa deti aj dospelí musia za športom aj relaxom vybrať do vzdialenejších mi­est.

Spustia fontánu

V meste máme na osvieženie počas prechádzky k dispozícii dve fontány. Tie sú však stále mimo prevádzky. Vodou aspoň jednej z nich sa však budeme môcť ochladiť už o pár dní. Viac nám povedal správca nehnuteľností Mesta Šaľa Jaroslav Rácz :“ Fontány ešte nemáme spustené. V týchto dňoch vyberáme človeka, ktorý sa o ne bude starať. Nefunguje to totiž tak, že sa ráno otvorí prívod vody a hotovo. Na fontány treba dozerať viackrát denne.“

Podľa Jaroslava Rácza by sa ako prvá mohla sprevádzkovať fontána pri šalianskom kaštieli. K dispozícii obyvateľom mesta aj návštevníkom by mohla byť v druhej polovici júna, najneskôr začiatkom júla. Voda pri mestskom úrade nebola v prevádzke ani vlani. Tam je potrebná rekonštrukcia. Ako sa nám podarilo zistiť, obe miesta na osvieženie vykazujú veľké úniky vody. Voda z nich má vytekať, čo priamo úmerne zvyšuje náklady na spotrebu vody. Ako uviedol Jaroslav Rácz, voda vo fontánach musí byť hygienicky bezchybná a najmä pitná.

Nové kúpalisko

Ďalším miestom, ktoré v našom meste absentuje, je kúpalisko. Podľa nedávnych vyjadrení Mesta Šaľa, by sa s vybudovaním nového malo počítať, presný termín však ešte nie je známy. Nadviazať na éru niekdajšieho kúpaliska by malo to nové v rámci projektu Šaľa Jozefov. Vyzerá to však tak, že na jeho znovuzrodenie si budú musieť jeho budúci návštevníci ešte počkať.

Sprcha či bazén?

Potešenie v horúčavách môže zahnať rozumným osviežením blízko brehu v rieke Váh, ktorá preteká Šaľou. Využiť ju možno aj na plavbu loďkou či člnom. Najideálnejším spôsobom, ako sa v Šali v týchto dňoch osviežiť je vlažná sprcha alebo bazén vo vlastnej záhrade.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť zábery na šalianske fontány aj osviežujúcu sprchu v meste.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.