Muž si mal prisvojiť firemné telefóny: Vznikla škoda za takmer 50-tisíc eur

Trnavskí policajti pracovali na prípade niekoľko mesiacov, kým postupne zanalyzovali a zozbierali všetky informácie. Informovala o tom Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

„Pri vyšetrovaní preverili niekoľko desiatok osôb, prevádzok záložní a vykonali ďalšie procesné úkony, ktoré napokon umožnili policajtom obviniť z ekonomickej trestnej činnosti, zo zločinu podvodu konkrétnu osobu,“ uvádza hovorkyňa Linkešová.

Podľa polície mal za všetkým stáť 31-ročný muž z Trnavy, ktorý ako uvádza Linkešová: „mal ako zamestnanec firmy počas roka evidovať nakúpené mobilné telefóny rôznych značiek a tie ďalej prerozdeľovať zamestnancom spoločnosti. Niektoré z nich neevidoval, a tie potom postupne odnášal domov a ponúkol ich v rôznych záložniach po celom Slovensku. Celkovo tak z 30 objednávok, vybral takmer 200 telefónov hodnote za viac ako 49 500 eur.“

Podľa hovorkyne vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Trnave obvinil muža zo zločinu podvodu, za čo môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová dodáva, že muž je stíhaný na slobode.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.