Psičkárka nechala psa zvaretého v aute v 30-stupňových horúčavách a išla nakupovať

Uplynulé dni zasiahla Bratislavu letná vlna horúčav. Teploty vonku dosahujú 30 – 34 stupňov Celzia. Teplota v uzavretom aute, na ktoré svieti slnko, sa môže v priebehu pár minút vyšplhať až na 80 stupňov, čo sa už blíži teplotám v saunách!

V rozpálenom aute

Každoročne pre ľudskú hlúposť a nezodpovednosť umierajú v rozpálených autách „zabudnutí“ psíkovia, ale žiaľ, aj deti. Napriek tomu, že médiá počas horúcich letných mesiacov o nebezpečenstve pravidelne informujú, stále sa nájdu ľudia, ktorí si nedajú povedať.

V utorok (11. 6.) sa dostali polícii do rúk fotky uväzneného psíka v rozpálenom aute v Petržalke. Psíka v aute zámerne nechala majiteľka, ktorá si potrebovala urobiť nákup v obchode. Autorka fotografií sa majiteľke psíka snažila dohovoriť. Jej reakcia šokovala.

„Po upozornení, že čo to urobila, že nechá zavreté živé stvorenie v 33-stupňovej horúčave, sa na mňa osopila, že nech sa nestarám, že ona si potrebuje nakúpiť, a že jej je tiež teplo v aute. Viem, že je to len zviera, ale prečo má trpieť za ľudskú hlúposť,“ upozornila políciu všímavá Bratislavčanka.

Pamätajte, zviera uväznené v aute si samé nedokáže otvoriť okno, pustiť klimatizáciu či naliať si vodu. V rozpálenom aute môže utrpieť poškodenie mozgu alebo zomrieť na zástavu srdca do 15 minút! Polícia informovala, že sa daným prípadom zaoberá.

Správu budeme aktualizovať.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.