Významnej osobnosti odhalili bustu: ZŠ A. Felcána si uctila hlohovského rodáka, FOTO

ZŠ A. Felcána, ktorá nesie meno po významnej osobnosti slovenských dejín, bola dňa 12. júna 2019 dejiskom slávnostného odhalenia busty Arpáda Felcána.

Arpád Felcán bol výnimočný učiteľ, historik, novinár a spisovateľ, hlohovský rodák. Okrem základnej školy je po ňom pomenovaná aj ulica, na ktorej škola stojí. Myšlienka usporiadať program a slávnostne odhaliť bustu A. Felcána sa zrodil v hlave riaditeľky školy Miroslavy Múdrej Vaňkovej.

Na slávnostnom odhalení sa zhromaždeným prihovorili, okrem riaditeľky školy, aj viceprimátor Miroslav Drgoň, riaditeľ Vlasstivedného múzea Jozef Urminský a v neposlednom rade dcéra Arpáda Felcána – Anna Felcánová Náterová.

Žiaci školy spolu s detským speváckym zborom Hlohovčatá pripravili pútavý sprievodný program, odznela aj hymna ZŠ Felcána, ktorú zložila Martina Baračková spolu s riaditeľkou­ školy.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Hlohovec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.