Pekelné dusno sa zintenzívni: Pre východ zvýšili výstrahu až na 2. stupeň. Pozrite kedy!

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami v stredu od 15.00 do 18.00 h. Vydal výstrahu prvého stupňa pre všetky okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Tiež väčšinu okresov Košického a Banskobystrického kraja. Výstraha pred vysokými teplotami platí aj pre niektoré okresy Trenčianskeho a Prešovského kraja.

Extrém na východe

štvrtok 13. júna platí pre Košice výstraha 1. stupňa od 15:00 do 18:00 hod. V okrese Košice sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Okresom Trebišov, Michalovce a Sobrance vyhlásili 2. stupeň výstrahy pred vysokými teplotami, a to až na hranici 35 *C.

Horšie to bude v piatok 14. júna. 2. stupeň výstrahy bude platiť pre celý východ, vrátane Košíc. Trvanie javu: od 15:00 do 18:00 hod. V okrese Košice sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ informuje SHMÚ.

Ilustračné foto, TASR

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Košice24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.