Obmedzenia počas cyklistického šampionátu: Viaceré ulice uzavrú

Výrazné dopravné obmedzenia sa počas spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike dotknú v Trnave obyvateľov ulíc Hlboká a Špačinská. Šampionát sa začne vo štvrtok 27. júna, pričom v tento deň povedie trať mimo mesta. Trnavčania športové zápolenie naplno zažijú počas víkendu 29. a 30. júna. Trasa pretekov povedie v sobotu a nedeľu cez Špačinskú a Hlbokú ulicu, ktoré budú už od piatka 28. júna úplne uzavreté pre parkovanie.

Počas pretekov, čiže v sobotu 29. júna od 7.00 do 18.00 h a v nedeľu 30. júna od 10.00 do 17.00 h budú úplne uzavreté aj pre dopravu.

Uzavretá bude tiež križovatka Rybníkovej s Bučianskou. Na dodržiavanie uzávierky bude dohliadať polícia s dobrovoľníkmi. Informuje o tom web mesta Trnava. V tejto súvislosti bude pozmenená i štandardná dopravná situácia na uliciach priľahlých k Špačinskej. Z úseku Špačinská – Hajdóczyho sa z lokality automobilisti dostanú von cez Cukrovú ulicu, z časti Špačinská – Hliny povedie obchádzková trasa smerom k Tescu cez Okružnú, prípadne Oblúkovú ulicu. Všetky zmeny i obchádzkové trasy budú riadne vyznačené dopravnými značkami.

Organizátorom šampionátu je Slovenský zväz cyklistiky v spolupráci s mestom Trnava a Trnavským samosprávnym krajom. Viac informácií o spoločných majstrovstvách SR a ČR v cestnej cyklistike možno nájsť na webe majstrovstvac­ctrnava.sk.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.