Tropické horúčavy ukončia intenzívne búrky: Hrozia krúpy aj silný vietor

Zažívame najteplejšie obdobie tohto roka a podľa vyhliadok by malo byť ešte teplejšie.V pri­ebehu tohto týždňa totiž budú podľa imeteo.sk teploty stúpať až nad hranicu +35 °C.

„Najteplejšími dňami by mali byť piatok a sobota, na juhovýchode ešte aj nedeľa kedy teploty na našom území prekročia hranicu +35 °C a zastavia sa až na +37 °C,“ uvádza portál.

Od štvrtka má byť na našom území oveľa teplejšie. „Môže za to tlaková výš, ktorá sa zajtra presunie cez naše územie smerom na východ. Táto tlaková výš sa postupne rozšíri z východnej Európy cez Stredomorie až nad Afriku, odkiaľ bude do našej oblasti pumpovať mimoriadne teplý vzduch, ktorý prinesie vlnu horúčav,“ vysvetľuje imeteo.sk.

V priebehu týždňa sa môžu výnimočne vyskytnúť búrky. Zmena príde cez víkend.

„Prvý víkendový deň a teda sobota sa bude ešte niesť v znamení slnečného počasia s teplotami do +37 °C, ale druhý víkendový deň už bude úplne odlišný. Na juhovýchode síce ešte bude panovať veľmi teplé počasie, ale od severozápadu príde zmena,“ varuje portál.

Nad naše územie začne podľa imeteo.sk postupovať studený front a ten ukončí vlnu tropických horúčav pomerne intenzívnymi búrkami. Tie sa majú v nedeľu vyskytovať na mnohých miestach a sprevádzané by mali byť aj intenzívnymi sprievodnými javmi ako prívalový dážď, krúpy, či silnejšími nárazmi vetra. Podľa predpovedí imeteo.sk by sa nad naše územie mali prvé búrky nasunúť už v noci zo soboty na nedeľu.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.