Je vám horúco? V centre Mikuláša sa môžete osviežiť týmto spôsobom, FOTO a VIDEO

Obyvatelia a návštevníci Liptovského Mikuláša sa počas aktuálnych mimoriadne teplých dní môžu osviežiť v troch fontánkach s pitnou vodou v centre mesta. Jedna z nich je umiestnená na Námestí mieru, dve sú na Námestí osloboditeľov.

Pri fontánke v blízkosti Župného domu je k dispozícii aj miska s vodou pre zvieratá. „Detičky si počas horúcich letných dní môžu namočiť nožičky a ovlažiť sa vo fontáne Metamorfózy na Námestí osloboditeľov. Voda vo fontáne síce nie je pitná, no pre pokožku je neškodná,“ priblížila hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Verejnoprospešné služby mesta v týchto dňoch zvýšili intenzitu zalievania verejnej zelene, kvetinových záhonov aj črepníkov, ktoré sú nainštalované na stĺpoch verejného osvetlenia. „Takisto začali zalievať chodníky a asfaltové plochy na Námestí osloboditeľov a Námestí mieru,“ doplnila hovorkyňa.

foto: Ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Mikulas24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.