Stoličné dni v Mikuláši: Na koľko stánkov sa môžeme tešiť?

Jedno z najvýznamnejších kultúrno-spoločenských podujatí v Liptovskom Mikuláši bude patriť známym kapelám Kmeťoband a Le Payaco. Reč je o Stoličných dňoch, ktoré sa v meste uskutočnia od 13. do 15. júna. „Počas slávnostného otvorenia podujatia si pripomenieme aj štvrťstoročie trvania partnerstva s maďarským mestom Kiskőrös. Zároveň ako prvé mesto na Slovensku počas akcie zavádzame novinku – používanie bioplastov na trhových miestach,“ prezradil primátor Ján Blcháč.

Už tradične nebude chýbať obľúbená remeselná ulička. Pre deti organizátori nachystali lunapark. Ruka v ruke so slávnostným otvorením pôjde aj stoličný sprievod so štartom pred mestským úradom. Tradičný jarmočný predaj zabezpečia stovky trhovníkov.

„Predaj trhových miest sme zrealizovali cez online rezervačný systém, niektorí záujemcovia si poslali prihlášky už v januári,“ povedala Soňa Višňovská z mestského úradu, ktorá prezradila, že sa môžeme tešiť na vyše 220 stánkov, medzi ktorými dominujú predajcovia s rôznym občerstvením.

V rámci piatkového programu sa predstaví miestne zoskupenie Freeze, neskôr vystúpia aj Klauni na ulici. Akciu doplní stoličný streetballový turnaj spojený s finále mini ligy v basketbale základných škôl. Sobota bude patriť ľudovej hudbe Jaroslava Kokyho a kapele Spectrum. „Veríme, že dobrá jarmočná nálada a už takmer letná pohoda pohladí duše domácich a návštevníkov nášho mesta,“ dodala Soňa Višňovská.

Takto to vyzeralo na minuloročných Stoličných dňoch.

Takto to vyzeralo na Mikulášskom jarmoku minulý rok.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Mikulas24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.