Udreli horúčavy. Košice bojujú s teplom rozprašovačmi aj kropiacimi autami, FOTO

Kropiace autá sú už od dnešného dňa v centre mesta, a od zajtra aj v mestských častiach. Podľa predpovede počasia budú vysoké teploty nad 30 stupňov Celzia pokračovať zrejme až do konca týždňa. A tak od 11.00 hod. budú kropiace autá na Hlavnej, Alžbetinej a Mlynskej ulici.

Zároveň sa od zajtra, čiže od stredy 12. júna, budú kvôli zníženiu prašnosti polievať aj vybrané hlavné ťahy v mestských častiach Staré mesto, Sever, sídlisko Ťahanovce, sídlisko KVP, sídlisko Dargovských hrdinov, Juh a Západ.

Ochladenie na ulici

Všetci tí, ktorí sa chcú ochladiť aj priamo na Hlavnej ulici, budú môcť počas aktuálnej vlny horúčav zájsť ku kostolu premonštrátov a k Dolnej bráne. Na oboch miestach budú každý deň, počas ktorých majú byť teploty nad 30°C od 10.00 – 18.00 hod., v prevádzke tzv. rozprašovače na princípe vodnej hmly.

Obyvatelia a návštevníci mesta môžu nájsť chládok aj v parkoch, kde sú spustené fontány, ktoré v týchto priestoroch výrazne znižujú teplotu.

Na letnú sezónu sú pripravená aj mestské kúpaliská. Mestská plaváreň, kúpalisko Rumanová v Mestskom parku má naplánované otvorenie na piatok 14. júna. Na sesterské kúpalisko Červená hviezda, ktoré takisto spravuje mestský podnik Tepelné hospodárstvo, zavítajú prví návštevníci 28. júna 2019.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Košice24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.