Žiarsky okres čaká pekelné teplo: Kam sa až môžu vyšplhať teploty?

V našich končinách úraduje slnečné počasie a ortuť v teplomeroch má podľa odborníkov ešte stúpať. Pre Žiarsky okres vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMU) výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami.

,,V okrese Žiar nad Hronom sa podľa meteorológov ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C,“ uvádzajú meteorológovia. Výstraha platí vo štvrtok (13.6.) od tretej popoludní do piatej podvečer.

,,Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ ozrejmuje SHMU s tým, že uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.