Močenčania uspeli vo výzvach: Šikovné projekty pomôžu kultúre, športu aj zeleni

Vďaka kvalitným projektom už majú mnoho modernizácií za sebou. Stále však pracujú na ďalších cieľoch, ako Močenok posunúť stále vyššie.

Revitalizácia zelene

Na jar tohto roka sa miestna samospráva zapojila do výzvy Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP)-Zelené obce Slovenska. Cieľom bolo, aby v Močenku pribudlo ešte viac stromov. S vhodným miestom na vysádzanie a tiež s dobrým projektom dúfajú v získanie finančnej dotácie.

Vyberú firmu

Ako nás Roman Urbánik informoval, využili aj ďalšiu výzvu a to Projekt obnovy dediny.„Naša obec získala 5000-eurovú dotáciu. V týchto dňoch spustíme verejnú súťaž na dodávateľa prác,“ uviedol starosta Močenka. Víťaz im pomôže s revitalizáciou zelene v centre obce.

Podľa slov starostu Močenka, obec získala aj 15 000 eur pre projekt WIFI pre teba a prišli aj ďalšie pozitívne správy.

Z kraja

Vyhlasovateľom niekoľkých ďalších výziev bol Nitriansky samosprávny kraj (NSK) a bolo len treba dobre si premyslieť, do čoho by bolo potrebné investovať. Vypracovať kvalitný projekt a potom už len nezmeškať príležitosť. Obec sa dozvedela i to, že na organizovanie Dní obce získali od Nitrianskeho samosprávneho kraja sumu 1660 eur.

Kultúra i šport

K schváleným dotáciám na rok 2019 na podporu rozvoja cestovného ruchu patrí i podujatie Vitajte v Močenku. Kraj prispel sumou 1800 eur. Mimo záujmu nezostal ani šport. Financie dostanú aj športovci. NSK im na akciu Futbal spája mládež priklepol 1530 eur. Podľa Romana Urbánika, v Močenku budú i naďalej pokračovať v rozvoji obce v rôznych oblastiach.

Vo fotogalérii uvidíte zábery modernej močenskej tržnice so zelenou strechou.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.