Mesto po prvýkrát ocenilo zdravotníkov: Komu sa ušlo veľkej pocty?

Odovzdávanie cien pre zdravotníkov sa uskutočnilo ešte v máji na pôde Mestského strediska kultúry a športu. Zdravotníci si ceny prevzali z rúk viceprimátora Zlatých Moraviec Mareka Holuba a poslankyne Marty Eckhardtovej. Práve Eckhardtová, ktorá v minulosti pôsobila v zdravotníctve, je autorkou myšlienky zavedenia tohto ocenenia, ktoré doposiaľ naše mesto neudeľovalo.

„Už ako riaditeľka nemocnice v Zlatých Moravciach som mala tendenciu oceňovať najlepších zdravotníkov. V tom čase sme to v rámci nemocnice aj praktizovali. Keďže sme si v nedávnom období pripomenuli pre zdravotníkov dva veľmi významné dni – Deň zdravia a Medzinárodný deň sestier, rozhodla som sa opakovane zaviesť túto tradíciu. Tentokrát nielen pre zdravotníkov pôsobiacich v nemocnici, ale na území celého mesta,“ vysvetľuje Eckhardtová, ktorá dúfa, že sa z oceňovania zdravotníkov stane v Zlatých Moravciach tradícia.

Ako ďalej povedala, laureátov na ocenenie vyberali odborníci zo zdravotnej oblasti. V budúcnosti by podľa Eckhardtovej mohli nominácie zasielať samospráve aj priamo občania. Ceny boli odovzdané siedmim pracovníkom.

Zoznam ocenených:

  • Lekári – MUDr. Alena Šimková, MUDr. Andrej Krausko, MUDr. Nina Horniaková.
  • Zdravotné sestry – Mgr. Marta Rebová, Eva Pacalajová, Mgr. Emília Šranková, Zuzana Sopková.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.