Šaliansky okresný poľovnícky deň: Tešte sa na súťaže, ukážky i chutný guláš

XVII. Šaliansky okresný poľovnícky deň pripravuje Obvodná poľovnícka komora Šaľa a Okresná organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu Šaľa (OkO SPZ). Návštevníci s môžu pripraviť na všeličo, čo s poľovníctvom a divokou zverou súvisí a možno sa aj zapojiť do aktivít pod dohľadom skúsených „lesných mužov“. Podujatie sa, podľa informácií organizátorov, začne 15. júna 2019 už o 9.00 hod. v areáli Strelnice Hubert v Trnovci nad Váhom.

Súťaže aj varenie gulášu

Po otvorení podujatia sa začne Strelecká súťaž družstiev, ktoré sú užívateľmi poľovných revírov. Neskôr sa už rozbehne ďalšia aktivita, v ktorej si zmerajú jej účastníci svoje sily a zabojujú o Putovný pohár predsedu OkO SPZ. Prekonávanie svojich možností budú účastníci tohto dňa dokazovať aj v gastronómii, konkrétne vo varení toho najlepšieho poľovníckeho guláša. Po občerstvení už príde rad na odovzdávanie ocenení aj medailí za zásluhy.

Majstrovská lukostreľba

Aby deň nebol iba o súťažiach, pre jednotlivcov, aj rodiny s deťmi budú prichystané rôzne atrakcie ako napríklad vozenie sa v koči alebo ukážky streľby z historických zbraní. Okrem toho sa predstavia kynológovia i sokoliari a návštevníci sa dozvedia i tajomstvá vábenia zveri. Svoje umenie predvedú aj lesničiari. Zaujímavosťou bude aj ďalšie podujatie v rámci poľovníckeho dňa a to Majstrovstvá okresu v loveckej lukostreľbe.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.