Šijací stroj a kusy látky: Nástupište hostí inštaláciu ukrajinského umelca, FOTO

Finálna inštalácia v priestoroch Multimediálneho priestoru pre súčasnú kultúru Nástupište 1–12 v Topoľčanoch je výsledkom série rozhovorov, sledovania kultúry a lokálnej sociológie módy, a ich realizácia v priestore s textilnými materiálmi, informovala Zuzana Godálová z Nástupišťa 1–12.

Dôležitou súčasťou projektu Sculpture je interdisciplinárny výskum, ktorý zahŕňa kultúrno-sociologické aj psychoanalytické aspekty. Osobitnú pozornosť venuje Danyilo Kovach oblasti sociálneho výberu, ktorej semiotický jazyk je hlavnou inšpiráciou projektu.

„Oblečenie je produktom kultúry. Šaty robia človeka až príliš flagrantne. Bez toho, aby ste človeku pozreli do tváre, môžete veľmi presne odhadnúť vek, povolanie, postavenie v spoločnosti. Viete, kam má namierené, aj koľko zhruba zarába. A to všetko iba podľa zošitého kusu látky, ktorý mu visí z pliec a bedier,“ skonštatovala Godálová. Výstava bola vytvorená počas rezidencie umelca v Topoľčanoch. Sprístupnená bude do 23. júna. Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Topoľčany24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.