Do Hrabovskej doliny bude viesť nový cyklopeší chodník: Kedy bude hotový?

Nový, vyše kilometra dlhý, cyklopeší chodník začali budovať popri ceste do Hrabovskej doliny v Ružomberku. Prvým cyklistom a chodcom by mohol byť k dispozícii koncom roka.

Podľa hovorcu primátora mesta Ružomberok Viktora Mydla je vybudovanie cyklopešieho chodníka spojené s preložkou inžinierskych sietí, stožiarov verejného osvetlenia, vybudovaním oporných múrov, premostením potoka a osadením dopravných značiek. „Jeho dĺžka bude 1076 metrov, z toho stavebne upravených bude 834 metrov. Šírka cyklochodníka bude dva a pol metra. Povrch bude mať zo zámkovej dlažby,“ uviedol.

Trasa chodníka povedie po ľavej strane Hrabovskej cesty. „Bude napojením na jestvujúci chodník pre peších pri kruhovej križovatke na Hrabovskej ceste. Jeho ukončenie sa plánuje napojením na existujúcu cestu zo štrkodrvy pri hrádzi,“ priblížil Mydlo.

Doplnil, že zhotoviteľom je spoločnosť Dopstav. Tá vyhrala súťaž so sumou 295.000 eur. Podľa zmluvy o diele by stavba mala byť dokončená do 28 týždňov od odovzdania staveniska. „Predpoklad je do zimy, záleží však na počasí,“ uzavrel hovorca.,

foto: Ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Ružomberok24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.