Trenčania, chcete sa zbaviť elektroodpadu? Pribudla nová možnosť

Trenčania môžu separovať drobný elektroodpad celoročne. Umožňujú to nové kontajnery, ktoré sú na 14 stojiskách v rôznych častiach mesta. Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, Trenčín sa stal ďalším mestom na Slovensku, ktoré disponuje červeno-bielymi stacionárnymi kontajnermi na zber drobného elektroodpadu. Mestu ich poskytla organizácia zodpovednosti výrobcov pre elektrozariadenia Asekol SK. Tá zároveň elektroodpad z kontajnerov bezplatne odvezie, vytriedi a spracuje.

Nové stacionárne kontajnery sú určené na zber spotrebnej elektroniky vrátane príslušenstva, rádioprijímačov, hi-fi veží, magnetofónov, reproduktorov, diaľkových ovládačov, videokamier, fotoaparátov, výpočtovej techniky, tlačiarní, telefónov, herných konzol, elektrických hračiek, batérií a akumulátorov.

Do červeno-bielych kontajnerov je zakázané ukladať monitory, televízory, žiarivky a výbojky.

Takto to vyzeralo v Trnave, keď to tam zavádzali.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Trenčín24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.