Operátori: 4ka sprístupňuje rýchly LTE roaming v ďalších európskych krajinách

Jednotné ceny za volania, SMS a dokonca aj využívanie internetu doma a v zahraničí upravujú európske roamingové pravidlá už od júna 2017. Vzťahy medzi vaším domácim a zahraničnými operátormi však naďalej závisia aj od ich vzájomných dohôd. Ako sme informovali v článku Regulácia EÚ priniesla spomalený prenos dát v roamingu, niekedy môže za nižšiu rýchlosť preťaženie siete, inokedy obmedzenia na strane miestneho operátora.

4ka teraz oznámila, že sa dohodla na využívaní rýchleho 4G/LTE roamingu s partnerskými operátormi v ďalších krajinách. Do portfólia pribudla Čierna Hora, Poľsko, Srbsko, Švajčiarsko a Turecko. Tabuľka vyššie spomína aj sedmičku konkrétnych operátorov. Najvyššie rýchlosti by ste teda mali dosahovať v prípade, že sa váš mobil pripojí do siete niektorého z nich. Automatické vyhľadávanie v operačnom systéme by však tých, ktorí ponúkajú rýchlejšie 4G/LTE, malo preferovať aj samé.

Operátor zoznam 4G roamingových partnerov naposledy rozširoval v apríli, celkovo by teda mal zahŕňať už viac než 30 krajín.

Samozrejme, nie všetky krajiny s rýchlym LTE roamingom spadajú do regulovanej Zóny 1. Delenie do zón hľadajte na webe 4ky a ceny v aktuálnom cenníku.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.