Xiaomi ukazuje, že prednú kameru dokáže ukryť pod displej

Vyzerá to tak, že trend rôznych výrezov v displejoch sa postupne chýli ku koncu. V budúcnosti by sme sa mohli dočkať integrácie predných kamier priamo pod displej. Šošovky sa tak stanú doslova neviditeľné. Svoje riešenie tento týždeň ukázalo Oppo a teraz sa pridáva aj Xiaomi.

Aj u nás obľúbená čínska spoločnosť zverejnila propagačné materiály a video, ktoré naznačujú, ako bude takéto riešenie vyzerať.

Výrobca na technológii pravdepodobne stále pracuje. Svoje riešenie si patentoval a snaží sa urobiť transparentný displej, ktorý nebude odrážať svetlo v momente vypnutej obrazovky. Tvrdí, že zatiaľ dokázal implementovať 20 Mpix selfie kameru, pričom OLED displej slúži ako plastová vrstva.

OLED displej má podľa Xiaomi lepšie vlastnosti pre implementovanie selfie kamery než bežnejšie LCD panely. Bližšie detaily o technológii zatiaľ známe nie sú a na prvý smartfón s prednou kamerou pod displejom si zrejme ešte nejaký čas počkáme.

Zdroj: weibo.com

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.