Zaujímavosť na ZŠ Pugačevovej: Priestory školy zdobí múzeum starovekého Egypta

Vo voľných chvíľach cez prestávky sa tak pri ňom môžu zastavovať zvedaví žiacia a vnárajú sa do dávnych dejín saharského Egypta. Vtedy v ňom vládli vznešení a slávni faraóni…

O tom, že egyptské dejiny patria medzi tie najpútavejšie, sa presvedčili aj špeciálne žiaci 4.B triedy. Prijali pozvanie šiestakov – autorov výstavy a v sprievode triednej učiteľky a riaditeľky sa zúčastnili na prednáške v múzeu. „Vypočuli si množstvo informácií o vzniku Egypta, egyptských faraónoch a bohoch, o priebehu mumifikácie i stavaní majestátnych pyramíd,“ informovala škola.

Žiaci 6.B triedy sa svojej úlohy sprievodcov v múzeu zhostili profesionálne a podali skvelý výkon. Mladší spolužiaci ich odmenili potleskom a prijali od nich spomienkový darček a to maľovanku s podobizňou zlatej masky faraóna Tutanchamóna.

Informácie pre Humenné 24 poskytla ZŠ Pugačevova.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.