Nechajte si poradiť, na čo sa počas tohto víkendu vybrať v Humennom

Piatok: Nightride

Ak dostanete po náročnom týždni chuť vytancovať sa, vedzte že v Arena Night Clube je v piatkovú noc na programe šiesta edícia párty Nightride. Tešiť sa môžete na nočnú jazdu žánrov deep, progressive, melodic house a techno music. Baviť budú Borra, Emtydee, Walla a Folly.

Sobota: Sobotná noc

V jeseni 2018 sa v Humennom sformoval ochotnícky divadelný súbor, v skratke HOD. Prvá hra, s ktorou sa predstavia divákom, je z pera slovenskej spisovateľky Jany Bodnárovej. Sobotná noc, to je predovšetkým šestica žien žijúcich v jednom paneláku, každá so svojou vlastnou životnou traumou a tajomstvom. Dráma s postupne odhaľovanými vrstvami zložitosti života. Môžete si prísť pozrieť do History Art & Music Clubu v sobotu o 19:00 hod.

Nedeľa: Medzinárodný deň múzeí

V nedeľu si budete môcť vyraziť do zámku a skanzenu a teda na miesta, kde bude prebiehať Medzinárodný deň múzeí. Od 14:00 do 18:00 hod. sú na programe prehliadky expozícií a výstav, v skanzene aj ukážka tradičných remesiel. O 14:30 sa začne bohoslužba v kostolíku sv. Michala Archanjela a od 16:00 hod. odštartuje v skanzene kultúrny program.

Nedeľa: Bolesť a sláva

V nedeľu o 19:30 hod. dáva humenské Kino Fajn španielsku drámu Bolesť a sláva. Popis: Salvator Mallo je slávny filmový režisér. Počas svojej kariéry zažil mnoho úspechov. Teraz sa však jeho svet rúca. Salvator cíti len prázdnotu a nie je schopný ďalej tvoriť. Snaží sa nájsť motív pre novú tvorbu. V spomienkach sa vracia do detstva, kedy s rodičmi emigroval do Valencie. Snaží sa rozpomenúť na spaľujúcu túžbu po svojej prvej láske, ktorú stretol v Madride a na bolesť, ktorú mu priniesol rozchod. Vtedy cítil opojenie životom. …Bolesť a sláva je najnovším počinom z pera kultového režiséra a scenáristu Pedra Almodóvara. Ten do hlavných úloh obsadil svojich obľúbených a osvedčených hercov – Antonia Banderasa a Penelope Cruz.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

…Videli ste ho už? Park na Ulici osloboditeľov v Humennom po veľkej revitalizácii.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.