Osýpky v Humenskom okrese: Počet chorých mierne stúpol…

Ako informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková, k strede 22. mája evidujú v Humenskom okrese desať prípadov tohto ochorenia. Najviac chorých (7) je v meste Humenné, traja sú v obci Zbudské Dlhé. Medzi nimi sú tri deti do jedného roka života, päť detí je vo vekovej skupine jeden až štyri roky, zvyšok tvoria päť- až deväťroční. Hospitalizovaných bolo podľa Račkovej deväť pacientov. „V ohnisku nákazy sa nariaďujú príslušné protiepidemické opatrenia,“ zdôraznila.

Račková spomenula, že viac prípadov evidujú v susednom Vranovskom okrese, od približne začiatku marca k strede 22. mája spolu 139 chorých na osýpky. K 3. máju ich tam bolo 124.

V okrese Michalovce mali nahlásené od začiatku tohto roka štyri ochorenia na osýpky, aktuálne sa tam podľa jej ďalších slov nevyskytujú.

Epidemiológovia na východe Slovenska podľa hovorkyne nepretržite vykonávajú epidemiologické vyšetrovanie a prijímajú protiepidemické opatrenia na zabránenie šírenia osýpok v spolupráci so všetkými zainteresovanými subjektmi. „Osýpky patria k najnákazlivejším prenosným ochoreniam, ktoré sa rýchlo šíria vzduchom najmä medzi neočkovanými a neúplne očkovanými skupinami obyvateľstva. Ďalšie šírenie ochorenia na osýpky vzhľadom na charakter nákazy a vzhľadom na súčasný početný výskyt osýpok preto nemožno vylúčiť,“ uzavrela.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už tieto zábery? Park na Ulici osloboditeľov v Humennom po veľkej revitalizácii…

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.