Mladík (28) zažil v Humennom mrazivé chvíle: Lúpež na Laboreckej ulici!

Polícia informovala, že humenský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie pre zločin lúpeže, ku ktorej došlo v pondelok 20. mája 2019 vo večerných hodinách na chodníku na Ul. Laboreckej.

„Neznámy páchateľ pristúpil k 28-ročnému Sninčanovi a pýtal od neho peniaze. Muž mu svojich 50 eur odmietol dať. Páchateľ pritvrdil a udrel muža do brucha, peniaze mu vytrhol z ruky a ušiel preč,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„Vynikajúcou prácou humenskej kriminálky už o pár hodín neskôr bol obmedzený na osobnej slobode muž podozrivý zo spáchania tohto trestného činu, išlo o 33-ročného Humenčana, ktorý bol na základe získanej dôkaznej situácie obvinený zo zločinu lúpeže,“ povedala Ligdayová.

Krajská policajná hovorkyňa zároveň dodala, že obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ naňho spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. „Zákon stanovuje pri zločine lúpeže trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov,“ doplnila Ligdayová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.