VIDEO: Prešli sme sa po humenskom parku, ktorého obnova stála takmer 174 tisíc

Už ste ho videli v novom šate? Park na Ulici osloboditeľov, kde sa zrekonštruovala plocha v celkovej výmere 3 800 metrov štvorcových a ktorého obnova stála mesto takmer 174 tisíc eur.

Ako informovala humenská radnica, záhradní architekti vypracovali projektový plán, ktorý zahŕňal realizáciu extenzívnej výsadby trvaliek a okrasných tráv s pôsobnosťou počas všetkých ročných období v 3 centrálnych záhonoch, ktoré vítajú návštevníkov parku z každej strany (cibuľoviny sa v tomto prípade budú sadiť až v jeseni), výsadbu 24 kusov nových stromov a kríkov, ktoré majú nahradiť 13 kusov poškodených drevín, výsev parkového trávnika a centrálny kvetinový záhon v strede parku.

„Revitalizačné práce v parku zabezpečili aj nové osvetlenie, a to 9 kusov líniových svietidiel, 21 kusov verejného osvetlenia na stožiaroch, 5 kusov bodových svietidiel nad terénom a 1 bodové svetlo umiestnené v dlažbe. Okrem toho tu pribudlo 15 kusov kovových lavičiek, 9 kusov betónových lavičiek, jeden stojan na bicykle a 5 odpadkových košov a 5 košov na psie exkrementy,“ priblížila humenská radnica.

A keďže oplotenie staveniska bolo v pondelok už odstránené, spomenuté si zblízka na vlastné oči môže pozrieť aj verejnosť. Ak nemáte cestu okolo, nevadí, prejdite sa týmto parkom prostredníctvom nášho videa alebo aj fotogalérie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.