Toto si prečítajte: Humenský okres varujú pred dažďom aj povodňou!

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre okres Humenné výstrahu prvého stupňa pred dažďom. Tá platí až do zajtra 15:00 hod.

„V okrese Humenné sa miestami očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 – 45 mm. Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ informoval SHMÚ.

To však nie je všetko. Pre náš okres totiž je vydaná aj hydrologická výstraha prvého stupňa pred povodňou z trvalého dažďa. Tá platí od dnes 17:00 do zajtra 12:00 hod.

„Vzhľadom na očakávaný a trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom PA. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ uviedol Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Dažďu sa úspešne vyhli Humenské Švejkove dni. Pozrite si zábery z tohto podujatia.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.