Mimoriadne pátranie: Hľadá sa maloletý Vratislav (2,5) z Prievidze, FOTO

Policajti z Prievidze žiadajú občanov o pomoc pri pátraní po nezvestnej maloletej osobe, ktorou je 2,5-ročný Vratislav Václaviak z Prievidze (v júli bude mať 3 r.). Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne s tým, že v nedeľu 19. mája dovolila matka maloletého Vratislava jeho otcovi Vladimírovi na dve hodiny vziať do ZOO v Bojniciach ich maloletého synčeka.

„Matka to jeho otcovi dovolila v dobrej viere, aj napriek tomu, že maloletého má zvereného Okresným súdom v Prievidzi do vyslovenej starostlivosti. Otec dieťaťa mal synčeka matke vrátiť do 13:00 h, čo však doposiaľ neurobil. Dieťa naložil do osobného vozidla Škoda Octavia Combi striebornej farby, ev.č. MT 845 DH a odišiel na neznáme miesto. Matke maloletého napísal, že dieťa jej nevráti a ide s ním do Českej republiky alebo Poľska,“ povedala Antalová.

Vzhľadom k uvedenému, vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze prijal trestné oznámenie pre podozrenie zo zločinu únosu. „Maloletý Vratislav je asi 100 cm vysoký, štíhlej postavy, má krátke svetlohnedé vlasy a modré oči. Z predného zúbku má kúsok odlomený. Oblečenú mal modrú polokošeľu, šedé nohavice, na hlavičke mal modrú šiltovku. Obuté mal biele adidasky. So sebou mal v batôžku pribalenú šedú teplákovú súpravu,“ opísala krajská policajná hovorkyňa.

Akékoľvek informácie, ktoré by smerovali k vypátraniu nezvestnej osoby môžu občania oznámiť na najbližší policajný útvar, alebo na bezplatnú policajnú linku 158, alebo na stálu službu Obvodného oddelenia Prievidza na tel. čísle 096127 3755. Prí­padne priamo na Kriminálnu políciu v Prievidzi na telefónnom čísle 0961273374. Prí­padne kontaktujte oficiálnu stránku polície na facebooku formou súkromnej správy.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Prievidza247.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.