Miestna občianska poriadková služba: Samospráva žiada dotáciu na jej chod

Mestskí poslanci schválili podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Ľudské zdroje na ďalší chod miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS), ktorý by umožnil jej prevádzkovanie až do júna 2021. Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 99 995 eur, päťpercentné spolufinancovanie mesta je vyčíslené takmer na 5 000 eur.

„Peniaze sa použijú na mzdy, odvody a stravné pre členov MOPS, zabezpečenie pracovného odevu, obuvi, pracovných pomôcok a potrebné školenia,“ informuje samospráva.

MOPS funguje v Zlatých Moravciach od roku 2017. Ide o štvorčlennú hliadku, ktorá bola zložená z dlhodobo nezamestnaných občanov. Spadá priamo pod náčelníka zlatomoraveckej mestskej polície. Jej pracovnou náplňou je dohľad nad poriadkom a bezpečnosťou v uliciach Zlatých Moraviec.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.