Bystričania sa môžu tešiť na obľúbený Cyklobus. Premávať bude aj na novej trase

Cyklobus aj tento rok odvezie cyklistov z Banskej Bystrice do obľúbených horských lokalít s najkrajšími výhľadmi. „Na našej stránke pre turistov a cykloturistov opäť zverejníme odporúčané turistické a cykloturistické trasy. Cyklobus sme plánovali tak, aby čo najlepšie nadväzoval na prichádzajúce železničné spojenia do BB, či na spoje MHD,„ informuje Jiří Pěč, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko.

„Tento rok je novinkou nová trasa na Chatu nad Tajovom, ktorá tak doplní pôvodné trasy z minulého roka (Donovaly, Šachtičky, Hrochoť – Kyslinky, Malý Šturec). V minulej sezóne prepravil historicky najviac cyklistov a veríme, že tento rok bude opäť úspešný.“, dopĺňa Dominika Moravčíková, destinačný koordinátor OOCR Stredné Slovensko,“ uviedol Pěč. Cyklobus štartuje už nasledujúci víkend od 18. mája 2019 a bude premávať počas víkendov a sviatkov do 29. septembra 2019.

Spolu s Cyklobusom sa po ročnej prestávke vráti Turbus, ktorý bude premávať z Banskej Bystrice až na Kráľovu studňu. Sprístupní tým nádherné výhľady mnohým turistom a súčasne pôjde o šetrnejší prístup k životnému prostrediu, keďže namiesto toho, aby išiel do národného parku každý svojím osobným autom, pôjdu len jedným autobusom. Prvýkrát sa môžete Turbusom odviezť 25. mája 2019 počas celoslovenského stretnutia turistov a čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Jeho prevádzka je plánovaná počas víkendov a sviatkov do 27. októbra 2019.

Trojicu letných turistických autobusov uzatvorí Astrobus, ktorý turistov dovezie takmer ku hviezdam na Kráľovu studňu. Ide o unikátny produkt s dopravou, ubytovaním, pozorovaním hviezd teleskopom a hvezdárskym výkladom v Parku tmavej oblohy, kde je minimálny svetelný smog a vynikajúce podmienky na pozorovanie hviezdnej oblohy. Nadväzovať na to bude novinka tejto sezóny – gastro produkt „Za vínom a syrmi pod hviezdami na farme Hiadlovských“ a „Horehronský astrovlak“.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bystrica24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.