Diváci sa majú na čo tešiť: Na Sekčove sa bude bojovať o titul Prešovský železný hasič

Parkovisko OC Eperia bude 2. júna patriť ťažkým skúškam odolnosti a vytrvalosti hasičov. Po tretíkrát zabojujú o titul Prešovský železný hasič. Podujatie je pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej.

Od 9:00 sa na štartovaciu čiaru postupne postaví až 50 jednotlivcov, ktorí do Prešova prídu bojovať o uznávaný titul Železný hasič 2019. V Prešove tento formát súťaže už tretí rok organizuje Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov.

Diváci tak dostávajú možnosť zažiť silovú súťaž zameranú na výbušnosť a rýchlosť v náročných podmienkach, ktorá preverí tak profesionálnych hasičov ako aj dobrovoľníkov z celého Slovenska.

Pre predstavu vysokej náročnosti sa vráťme do minulého ročníka, kde hasiči v zásahovom obleku prekonávali 2 m vysokú bariéru, päťkilovým kladivom zasa tĺkli po špeciálnej podložke, tzv. Hammer boxe, ťahali ťažkú pneumatiku a podobne. Súťažili pritom v 3 kategóriách – Ženy, Muži dobrovoľníci a Muži profesionáli. Príďte súťažiacich povzbudiť a motivovať k lepším výkonom. Organizátori sľubujú veselú atmosféru v spoločnosti hasičov.

A viete, že pred pár dňami na našom portáli prebehlo hlasovanie týkajúce sa rozkvitnutých ulíc v Prešove? Kliknite si fotogalériu z víťaznej lokality.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Prešov24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.