Lenovo ThinkPad X1: prvý laptop so skladacím displejom

So skladacím displejom prichádza aj Lenovo, ktoré zatiaľ obišlo smartfóny a prinesie laptop ThinkPad X1. Ide o prvý počítač svojho druhu, ktorý ponúka 13,5“ OLED displej od LG s 2K rozlíšením.

Ohýba sa smerom dovnútra, aby ochránil displej. Keď ho zložíte, hore uvidíte klasické zobrazenie a dole softvérovú klávesnicu. V rozloženom režime získate zobrazenie s pomerom strán 4:3.

Novinka podporuje aj stylus a Bluetooth klávesnicu. Bude fungovať na platforme Windows a o výkon sa postará zatiaľ bližšie nešpecifikovaný procesor od Intelu. Pravdepodobne pôjde o ULV CPU, ktorý sa vyznačuje vysokou úsporou energie.

Lenovo plánuje vydať ThinkPad X1 v prvej polovici budúceho roku. Dovtedy chce urobiť ešte množstvo testov displeja. Ďalšie informácie vrátane ceny zatiaľ nie sú známe. Výrobca s nimi príde zrejme až neskôr, bližšie k dátumu vydania.

Zdroj: Lenovo

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.