Tragédia v Červenom Kláštore: V Dunajci zahynul pltník

V stredu (15.5.) dopoludnia boli záchranári Horskej záchrannej služby slúžiaci v Pieninách požiadaní o pomoc náhodným svedkom, ktorý vo vode v oblasti prístaviska Majer spozoroval muža, ktorý pravdepodobne vypadol z plte. Následne sa popri brehu vybral za ním.

Horskí záchranári okamžite vyrazili do danej lokality, kde smerovali aj ďalšie záchranné zložky. „Svedkovi sa podarilo muža vytiahnuť na breh a okamžite začal s jeho oživovaním. V rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii pokračovali aj záchranári HZS, posádka RZP, RLP a príslušníci HaZZ,“ uvádzajú záchranári na svojej stránke s tým, že žiaľ, aj napriek rýchlemu zásahu a maximálnemu úsiliu všetkých zúčastnených sa 56 – ročného poľského pltníka nepodarilo zachrániť.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová spresnila, že jeden z dvojice poľských pltníkov vypadol z plte za doposiaľ presne nezistených okolností. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. „Polícia okolnosti tejto tragickej udalosti intenzívne preveruje,“ uzavrela hovorkyňa.

foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.