Letná turistická sezóna klope na dvere: Na Šíravu mieri vyše 230 dobrovoľníkov

Na Šírave sa počas 17. – 18. mája v strediskách Hôrka, Kaluža a Klokočov uskutočnia Dni dobrovoľníckych akcií na Zemplínskej šírave. Prihlásených je viac ako dvesto ľudí.

Viac ako 230

Letná turistická sezóna klope na dvere. Ku skrášleniu Zemplínskej šíravy ešte pred jej oficiálnym letným otvorením prispejú aj dobrovoľníci. A to v rámci akcie, ktorá sa uskutoční už onedlho.

„Nielen našim členom, ale aj mnohým iným, nie je ľahostajné prostredie druhej najväčšej vodnej plochy na Slovensku. Sme radi, že do akcie sa prihlásilo viac ako 230 dobrovoľných brigádnikov,“ informovala výkonná riaditeľka ZOOCR Iveta Pazičová

Zber odpadkov aj nátery

Dobrovoľníci chcú darovať kúsok svojho voľného času, prispieť k spoločnému dielu, aby aj o našej Šírave boli prezentované iba dobré správy, že nám všetkým na nej záleží. Pracovať budú v katastroch obcí Kaluža, Klokočov a Vinné.

Pôjde napr. o nátery oplotenia, osvetlenia, lavičiek, ale aj zber odpadkov, čistenie chodníkov a rigolov či úpravu pláže. „Náš osobný príklad bude vzorom pre ostatných,“ dodala ZOOCR.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Zažite teraz s nami na malú chvíľu návrat do minulosti. Zemplínska šírava a leto 1970…

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.