Deň pri žiarskom ramene ako vyšitý: Na legendárnej akcii sa zabavia aj nerybári

Rybárske preteky pri meste bývali pre Žiarčanov veľkou udalosťou. Na svoje si totiž prišli i tí, ktorí tomuto koníčku práve neholdujú. Legendárna akcia sa v tejto podobe na niekoľko rokov stratila, minulý rok jej však miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Žiar nad Hronom (SRZ ZH) vdýchla nový život.

Len pre pár dňami skončil pri mŕtvom ramene Hrona kaprársky maratón s medzinárodnou účasťou a rybári pozývajú Žiarčanov k vode opäť. Už tento víkend (18. – 19. 2019) sa budú konať detské rybárske preteky a rybárske preteky dospelých, ľudovo známe ako rybársky deň.

Šanca pre malých rybárov

Ako vysvetľuje člen výboru MO SRZ Žiar nad Hronom Mário Bóna, sobotné preteky pre detské talenty sa uskutočnia na rybníku Zákruty v Lovči.

,,Loviť sa bude v dvoch kategóriách, dieťa + dospelý a deti sa budú vyhodnocovať aj samostatne. Loví sa kapor. Za každý 1 cm dostane detský pretekár 1 bod a 0,5 boda v prípade, že ho uloví dospelý člen tímu. V závere vyhodnotíme každú kategóriu samostatne, ale zaujímavé a hodnotné ceny sa samozrejme ujdú aj mladým rybárkam, najmladším účastníkom, alebo v podobe ceny útechy aj tým, ktorým ryby na háčik neprídu,“ ozrejmuje Bóna a dodáva, že po rybačke si účastníci zajedia guláš.

Tradičná zábava pri Ramene

V nedeľu sú na rade dospelí. Rybársky deň zostáva verný svojmu dlhoročnému dejisku, ramenu Hrona. A ako v minulosti, aj v novej podobe známych pretekov platí, že na svoje si prídu i nerybári. Okrem súťažnej časti čakajú návštevníkov voňavé špeciality v príjemnom prostredí medzi košatými stromami.

,,Srdečne pozývam všetkých, i nerybárov, na príjemne strávený deň pri žiarskom ramene. Kto nebude chytať, vychutná si napríkla pečeného pstruha. Úspešnosť minulého ročníka nás milo prekvapila a verím, že sa v tak dobrej zostave a atmosfére stretneme i túto nedeľu,“ pozýva na preteky predseda MO SRZ Žiar nad Hronom Dušan Reichmann.

Prezentácia účastníkov začína o 5:30, lovné miesta sa losujú a preteky štartujú o 7:00. Ukončenie pretekov je naplánované na 12:00, po ňom bude nasledovať sumarizovanie a vyhlásenie výsledkov. Rybári súťažia o hodnotné ceny, štartovné je desať eur. Každý pretekár dostane v cene štartovného guláš a nápoj, ktoré sa budú podávať po ukončení pretekov.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery atmosféry minuloročného rybárskeho dňa.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.