Poľovníci spolu s dobrovoľníkmi v akcii: Na jar v prírode vyzbierali 250 ton odpadu

Väčšina tak urobila v rámci výzvy Čistá príroda = čistý revír, ktorú koncom apríla vyhlásila Komisia pre poľovníctvo a životné prostredie Slovenskej poľovníckej komory (SPK) v spolupráci s tvorcami televíznej relácie Halali. Informovala o tom tajomníčka komisie Martina Hustinová.

„Odmenou pre všetkých poľovníkov aj dobrovoľníkov boli pocit z dobre vykonanej práce, osveta pre deti a mládež, ale čo bolo hlavné, vyčistená príroda od odpadkov,“ opísala Hustinová. Na podujatiach v rámci výzvy si poľovníci ako poďakovanie pripravili množstvo sprievodných akcií. Malí aj veľkí dobrovoľníci si napríklad mohli vyskúšať streľbu zo vzduchovky, z luku alebo sa naučiť, ako správne triediť odpad. Odmenou bol pre nich aj divinový guláš.

Podľa Hustinovej zbieranie odpadu patrí k bežným činnostiam poľovníka. „Správny poľovník vie, kedy vymeniť pušku za igelitové vrece a rukavice a svojou troškou pomôcť prírode,“ konštatovala. Do výzvy sa zapojilo 39 poľovníckych združení a iných užívateľov poľovníckych revírov, odpadky dokopy zbieralo 1600 poľovníkov a dobrovoľníkov.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.