Pomoc pre kluby a organizácie: Mesto rozdelilo dotácie na šport a kultúru

Mesto Zlaté Moravce pravidelne poskytuje finančnú pomoc pre športové kluby a občianske združenia, ktoré robia v našom meste rôzne či už kultúrne alebo športové podujatia alebo nejako reprezentujú mesto. Rovnako tak tomu bolo aj v tomto roku. Záujemcovia si však museli podať žiadosť o dotáciu.

Magistrát zaevidoval 36 žiadostí. Všetky boli preverené pracovníkmi ekonomického oddelenia mestského úradu, ktorí zisťovali, či v nich boli splnené všetky potrebné podmienky a náležitosti. Ďalej ich posudzovala Komisia školstva, kultúry a športu a na základe jej odporúčania rozdelilo mestské zastupiteľstvo sumu 8 250 eur,“ informovalo mesto.

Dotácia bola udelená všetkým, ktorí o ňu prejavili záujem a splnili podmienky stanovené mestom. Nik však nedostal plnú sumu, o akú žiadal. Dôvodom bol nižší objem financií od výšky peňazí, ktoré žiadali kluby. „Pri prideľovaní sme zohľadňovali viacero kritérií, napríklad typ podujatia – dávali sme rovnakú sumu na podobný typ podujatia, bez ohľadu na to, koľko žiadali. Viac sme sa snažili dať tým, ktorí sa venujú deťom a reprezentujú mesto. Najviac sme tento rok dali tenistom, nakoľko okrem spomenutých kritérií idú tento rok investovať viac do majetku mesta, do obnovy tenisových kurtov,“ povedal Pavol Petrovič, predseda Komisie školstva, kultúry a športu, ktorý zároveň skonštatoval, že peňazí bolo podľa neho tento rok na tento účel vyčlenených málo.

Okrem zastupiteľstva udeľoval dotácie aj primátor Dušan Husár, ktorý mal na tento účel vyčlenených rovných tri tisíc eur. Ako uviedol, časť týchto peňazí už podľa vlastného uváženia rozdal. Zvyšok má v pláne prerozdeliť počas roka podľa potreby.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.