Pri Humennom vyrastá veľký talent: Adam má už zbierku pohárov, toto chce dosiahnuť!

Dôležitá je vytrvalosť i kondícia. Reč je o motokrose, čo je druh motocyklového športu. Preteky sa jazdia na uzavretých terénnych tratiach a motocykle sú špeciálne konštruované pre jazdu v teréne.

A práve tomuto športu sa venuje aj 17-ročný Adam Pavlisko zo Závadky. „Dá sa povedať, že motokros jazdím už od 4 rokov. Prvá motorka bola samozrejme elektrická a prvú trať mi spravil otec v záhrade za domom,“ zaspomínal si Adam na svoje začiatky.

Neskôr postupne prešiel na benzínové motorky, od malých až po tie lepšie, výkonnejšie. Profesionálne jazdí od roku 2016. Ako prezradil, nie je členom žiadneho klubu a teda jazdí na vlastnú päsť.

Prvé preteky ho čakali v Stropkove, na ktorých zaplatil nováčikovskú daň a skončil na poslednom mieste. O rok neskôr však jeho umiestnenia naberali stúpajúcu tendenciu no a v roku 2018 si na svoje konto pripísal až sedem víťazných pretekov a bol vyhlásený za najlepšieho jazdca roku v kategórii Amater Junior.

Je tu rok 2019 a Adam už jazdí v kategórii MX2 Junior. Za sebou má prvé preteky a hneď bral prvé miesto. Najbližšie preteky ho čakajú v rámci Slovenského pohára v Spišských Vlachoch, na ktoré sa intenzívne pripravuje.

A čo jeho dlhodobé plány v tomto športe? „Tvrdo na sebe ďalej pracovať a posúvať svoje hranice. Chcel by som sa stať majstrom Slovenska a neskôr aj iných krajín. Mojím snom je závod MXGP, kde jazdí svetová špička. Verím, že ak budú výsledky, sponzori a budem hlavne zdravý, tak sa tam raz dostanem,“ poznamenal talentovaný mladík.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.