Charterové lety zo Sliačka: Prvý let bude do Turecka, pribudli cesty do Grécka

Sme však ešte na začiatku mája, a to je čas, kedy sa finalizujú od leteckých dopravcov všetky ich požiadavky,“ uviedol pre TASR obchodno-ekonomický riaditeľ Letiska Sliač Marian Korytiak. Asi k stovke plánovaných letov tak ešte pribudnú ďalšie.

Novou cieľovou destináciu cestovných kancelárii bude tento rok grécke letisko Araxos na severozápade polostrova Peloponéz. Tam odlieta prvé lietadlo 8. júna. Okrem Antalye ostávajú stálymi destináciami egyptská Hurghada a bulharský Burgas.

„Pre cestujúcich sme po veľmi dobrých odozvách pripravili na spríjemnenie čakania i letu Palubné noviny, ktorých obsahom sú informácie o mieste ich dovoleniek, cestovateľské rady a podobne,“ pripomenul Korytiak.

Uplynulá charterová sezóna 2018 na Letisku Sliač bola z pohľadu počtu vybavených letov ako i počtu prepravených cestujúcich najlepšia v histórii prevádzky letiska. Počet prepravených cestujúcich dosiahol počet 41 866, čo predstavuje oproti roku 2017 nárast o viac ako 20 percent.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Zvolen24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.